Přeskočit na obsah

Jarní přelezy ve Višňi

Sezóna 2024 začíná…. mezi Penovci se klade jen jedna otázka: Višeň nebo Krpcovo ?

Nakonec jsme se rozhodli pro Krpcovo a po příchodu do skal jsem byl naprosto zklamán, protože jsem skály nikdy neviděl více protečené. Takže řešení bylo jasné. Jarní sezóna Višně začíná. První cesta, do které jsem se odhodlal nebyla, žádná jiná než Kobra 11- .V Kobře je crux hned u první expresky, který jsem prostě nedokázal překonat . Jde o nabrání otevřeného spoďáku a zvednutí nohy velmi vysoko. Pak následuje vytrvalostní dolez převisem. Dne 27.4 jsem to místo dole, konečně vymyslel a dalším nálezem klíčový krok udělal. Nahoře jsem byl daleko více natečený, než jsem čekal, ale už jsem to nepustil.

Po přelezu Kobry jsem se hned pustil do Dikobraze 11-/11, který má stejný směr jako Kobra, ale nahoře se rozdělí do finálního bouldru cesty Los Brňos. Ze startu mi boulder vůbec neseděl, ale postupně jsem našel vychytávky a byl připraven na přelez, který přišel už na pátý pokus.

Zbývá už jenom Los Brňos 11- . Los Brňos je legendární cesta. Byl mi jeden rok, když jsem sledoval taťku Pena vybušit tuto dardu. Brňos začíná v Panterovi a končí stejně jako Dikobraz. Pantera jsem vylezl před 3 lety, takže než jsem vše znovu vymyslel, chvíli to trvalo. Po 7 pokusech jsem Brňos dne 16.5 zapsal do deníčku i já!